Saulės baterijos
Saulės elektrinės baterijos – įrenginys, susidedantis iš elektrocheminių elementų, kuris skirtas elektros energijai kaupti. Saulės moduliai kaupia šviesą, kuri yra generuojama įtampos keitiklių ir paverčiama kintama elektros energija.
Saulės energija yra neišsenkantis gamtos resursas, kurį įvaldžius galima apsirūpinti elektros energija metams į priekį. Tai gamtai draugiškas energijos išgavimo būdas, kurį renkasi inovatyvūs, praktiški bei besidomintys tvarumu vartotojai.
Kas sudaro saulės baterijos sistema?
- Baterijos valdymo modulis (pagrindinis elementas, kuris atsakingas už baterijos įkrovimo ir iškrovimo valdymą)
- Akumuliatorius (kaupikliai, kuriuose saugoma sukaupta energija)
- Rezervinis tiekimo šaltinis (papildomas elementas, kuris užtikrina elektros energijos tiekimą dingus elektrai)
Kaip veikia saulės elektrinė?
Įrengus saulės elektrinę jos savininkas tampa ne tik vartotoju, bet taip pat ir gamintoju: saulės elektrinė yra prijungiama prie namų tinklo, jos energija yra tiekiama namų ūkiui, o perteklinė energija yra perduodama ESO tinklams. Jeigu vartotojui pritrūktų elektros energijos, jos atgausite tiek, kiek perdavėte „pasaugoti“, todėl energijos tiekimas tampa nenutrūkstamu procesu.
- Saulės moduliai yra tvirtinami prie stogo tam skirtais specialiais laikikliais.
- Fotovoltinių modulių pagalba yra generuojama pastovi elektros srovė, kuri keitiklio pagalba yra paverčiama į kintamąją srovę ir tinklų pagalba perduodama namuose naudojamiems elektriniams prietaisams (energijos perteklius – atiduodamas pasaugojimui).
Kokio galingumo saulės elektrinės reikėtų?
Kaip paskaičiuoti: metinį suvartojamą elektros kiekį (kWh) padalinkite iš 1000, ir taip sužinosite, kokio galingumo elektrinės jums reikės.
Pavyzdžiui: jei per metus suvartojate maždaug 8000 kWh elektros energijos, jums reikės 8 kW galingumo elektrinės (idealiomis sąlygomis).
Idealiomis sąlygomis: 1 kW galios saulės elektrinės gali generuoti apie 1000 kWh per metus.
Saulės elektrinės ant stogo privalumai:
- Galima lengviau surinkti bei patvirtinti reikiamus dokumentus, tad elektrinės montavimo darbai ilgai neužtrunka
- Nekelia triukšmo
- Gamtai draugiškas energijos išgavimo būdas, neteršia aplinkos
- Nereikalinga papildoma priežiūra (nebent gyvenate tokioje vietoje, kurioje gausiai kaupiasi dulkės ant modulių, tokiu atveju juo reikėtų tiesiog nuplauti vandens srove)
- Pasigaminsite reikalingą elektros energiją patys, o perteklių sukauptą vasarą galėsite saugoti ESO už tam tikrą mokestį (daugiau informacijos rasite čia).
- Greitas elektros energijos generavimas
- Greitas montavimas ant namo stogo (sutaupoma vietos)
- Galimybė tiesiogiai gauti energiją įvairiems buitiniams prietaisams iš elektrinės
- Galimybė išsaugoti perteklinę energiją
- Galimybė gauti paramą
Vienintelis minusas – sugeneruojamos energijos kiekis tiesiogiai priklauso nuo saulėtumo lygio, kurio negalime kontroliuoti.
*Prieš įsirengiant saulės elektrinę ant stogo, rekomenduojame įvertinti stogo dangos būklę ar ji tinkama ir saugi elektrinės montavimui.
Į pilną įrengimo kainą įtraukiame: saulės modulius, inverterius, stogo dangai pritaikytas konstrukcijas, montavimo medžiagas ir montavimo darbus.